Home

PARALEN 500 předávkování

Se sedmi prášky 500 si zdravá játra asi poradí, ale moc příjemné to pro ně nebude. Pokud ta játra zdravá nejsou tak kamarádka riskuje jejich poškození. Ve vyšších dávkách (pokud se dobře pamatuju, tak cca od 10g = 20x paralen 500) je paracetamol hepatotoxický i pro zdravé jedince Při dlouhodobém užívání tablet PARALEN 500 (několik týdnů) je třeba průběžná kontrola u lékaře. Jestliže jste užil(a) více přípravku PARALEN 500 než jste měl(a) Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky předávkování Paralen v kombinaci s Panadolem), aniž by si uvědomil riziko předávkování. Doporučená denní dávka paracetamolu je 500 mg až 1 g každé 4 - 6 hodin, přičemž denní dávka by rozhodně neměla překročit 4 g (tj. např. 8 tablet Paralenu, 1 tableta obsahuje 500 mg paracetamolu) Ptám se proto, že znám někoho, kdo pořád polyká Paralen, zdá se mi to nezdravé. Díky. Předávkování - Poradna Paralen 500 por.tbl.nob. 24 x 500 mg - Heureka.c Paracetamol patří k nejpoužívanějším lékům proti bolesti (tedy analgetikům). Prodává se pod komerčními názvy Paralen, Panadol, Coldrex. Předávkování Paralenem či Panadolem (tedy paracetamolem) může mít za následek akutní selhání jater a někdy i ledvin. Je jednou z nejčastějších přičin akutního jaterního.

Požití 2 Paralenů, 1 Ibalginu, 2 Euthyroxů 50ug a 1 Enapu 5mg. Léky Helena 21.3.2017. Dobrý den, když 15 dívka o výšce 175 cm a 70 kg snědla před 2 dny večer 2 paraleny 500, 1 ibalgin 400, 2 euthyrox 50, 1 enap 5 Téměř třetině z nás kvůli tomu hrozí předávkování. Kampaň Užívejte paracetamol s rozumem, která probíhá od února 2016 a organizuje ji Česká lékárnická komora a Institut klinické a experimentální medicíny, přináší znepokojivá čísla. Kdy použít Paralen (či jiný lék s obsahem účinné látky paracetamol. Paralen vás může i zabít. Snadná smrt z časté kombinace. Zaháníte chřipku a nachlazení prášky, ke kterým si pro zahřátí občas přidáte grog nebo svařené víno? Můžete si vážně poškodit játra, nebo způsobit vznik mozkových problémů. Foto: Profimedia.cz

Zpověď Předávkování paralenem? Rychle prosim!!! ZPOVĚDNICE

Skutečnou chřipku opravdu nerozchodíte, navíc byste si mohli zadělat na pořádný malér - třeba předávkování paracetamolem. To je léčivá látka, která se nachází v přípravcích, jako je Paralen nebo Panadol a pomáhá ke snížení horečky ( jak srazit horečku bez léků) a odbourává bolest. Při nedodržení. Paralen ®, Panadol ®, Paramax ® aj.) v dávce 1-2 tablety (à 500 mg) každých 4-6 hodin, maximálně však 2000 mg za den. Neužívejte přípravky s obsahem kyseliny acetylsalicylové (např. Acylpyrin ® , Aspirin ® , Anopyrin ® aj.), pokud Vám je záměrně nepředepíše lékař

Paralen 500 Dávkování SrovnejLeky

Paralen 500 s lékařem a bez porady s ním je neužívejte. V případě předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že užíváte Paralen 500 tablety. Užívání přípravku PARALEN 500 s jídlem a pitím Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, podávejte lék během jídla Jestliže jste užil(a) více přípravku PARALEN 500 než jste měl(a) Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky předávkování! Jestliže jste zapomněla užít přípravek PARALEN 500 Paralen a Euthyrox, předávkování - poradna, diagnózy Zde je poradna o tématu: Paralen a Euthyrox, předávkování. Dobrý den, co je lepsi paralen 500 SUP nebo Panadol extra ? obojí je paracetamol takze ucinek to ma stejny ? nebo Paralen 500 SUP je setrnejsi ? proste kdyz chci pouzit paracetamol tak cipek nebo tableta ? Dobrý den.

Předávkování Paralenem. Je mi skoro 14 let a snědla jsem 10 tablet Paralenu 500, co mi to může způsobit? Mám strašný strach. 14.4.2016, 0:51. Záleží na funkci jater, jestli jste si vzala ještě nějaké jiné léky, také na Vaší váze a časové rozestupy, v jakých jste Paralen užila. Obecně hrozí poškození až selhání. Přípravek PARALEN 500 s jídlem, pitím a alkoholem. Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, užívejte lék během jídla. Během léčby nepijte alkoholické nápoje, protože riziko poškození jater se může zvýšit. Přípravek by neměly užívat osoby, které mají problémy s dlouhodobým požíváním alkoholu

Paralen 500 - na bolest a horečku (recenze + nejlepší ceny

Paralen 500 je lék, jehož účinná látka paracetamol je účinnou pomocí při tlumení bolesti a snížení zvýšené tělesné teploty, ale nemá protizánětlivé účinky. Jde tedy o analgetikum a antipyretikum. Paralen je lék dostupný bez lékařského předpisu a pravděpodobně s ním má už každý z nás nějaké zkušenosti. Složení Paralen 500 obsahuje účinnou látku. Tablety Paralen 500 jsou také vhodné při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti v krku a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení. Paralen 500 je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let věku. - Tento přípravek je dostupný bez lékařského. Jestliže jste užil(a) více přípravku PARALEN 500 než jste měl(a)Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky předávkování! Jestliže jste zapomněla užít přípravek PARALEN 500Pokud je třeba, podejte další dávku přípravku, jakmile si vzpomenete, dodržte však odstup mezi jednotlivými. Jestliže jste užil(a) více přípravku Paralen 500 než jste měl(a) Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky předávkování! Jestliže jste zapomněla užít přípravek Paralen 500

Paracetamol, nebezpečí předávkován

PARALEN 500 mg 24 tablet. Léčivý přípravek působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Určený ke snížení horečky při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Jsou také vhodné při bolestech různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti pohybového. PARALEN 500 mg 12 tablet. Léčivý přípravek. 94 %. Příbalový leták. Recenze Diskuze. Kód výrobku: 192535. PARALEN 500 tablety, působí proti bolesti různého původu a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Lék pro dospělé. Více informací

Předávkování - Poradna Paralen 500 por

  1. Čtěte Paralen 500 příbalový leták. Léčivý přípravek Paralen - užívání, dávkování, možné nežádoucí účinky, obsah balení, uchovávání atd. Kde koupit, cena sp. zn. sukls166650
  2. Při dlouhodobé terapii (nad 10 dnů) nemá denní dávka překročit 2,5 g (5 tablet PARALEN 500). Pediatrická populace. Dětem a dospívajícím ve věku od 6 do 15 let se podává 250 mg - 500 mg paracetamolu (1/2-1 tableta přípravku PARALEN 500) v jedné dávce dle potřeby několikrát denně v 6hodinových intervalech
  3. Paralen 500 je určen pro dospělé, dospívající a děti od 6 let věku. 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek Paralen 500 užívat . Neužívejte přípravek Paralen 500 - jestliže jste alergický/á na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6)
  4. Paralen® 500 24 tablet. Tablety jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Dále při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti v krku a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení
  5. Paralen 500 je určen pro dospělé, mladistvé a děti od 6 let věku. 2. Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete přípravek PARALEN 500 užívat. Neužívejte přípravek PARALEN 500 mg tablety. jestliže jste alergický(á) na paracetamol nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou v bodě 6)
  6. Antidotem při akutním předávkování je N-acetylcystein. Neúmyslné předávkování paracetamolu může být způsobeno nesprávnou interpretací doposud doporučovaného dávkování pro dosi, kdy jednotlivá dávka je stanovena na 1-2 tablety, tj. 500 mg- 1000 mg paracetamolu. Poddávkován
  7. Dobrý den, moc děkuji za odpověd, jen jsem asi natvrdlá a počty mi nějak nevychází...píšete, že mé dítě může denně dostat až 400mg - zřejmě tedy jde o přímé podání léku. Já, jako kojící však vzala ty 2 dny 3x denně po 2 tabletách Paralen 500(!) - což je strašných 3000mg (asi dost i na mých 53kg) - což ale, podle letáku, stále odpovídá vysoké, přesto.

• PARALEN 500 mg® - je vhodný pro děti starší 9 let nebo od 33 kg. Předávkování i poddávkování s sebou nese rizika. V případě jakýchkoliv nejasností nechejte lékárníka, aby Vám doporučenou dávku pro Vaše dítě spolu s doporučeným dávkováním konkrétního přípravku napsal na obal přípravku Mezi příznaky předávkování patří pocit na zvracení, zvracení a bledost. U paracetamolu je ale stejně zrádné jako předávkování i to kumulativní, tedy vzniklé následkem dlouhodobého užívání. Paralen 500. průměrná cena (Kč) 34 velikost balení (ks tablet) 24 cena za tabletu (Kč) 1,40 účinná látka paracetamol.

Paralen nám může vážně poškodit játra. Předávkování se může mimo nevolnosti projevit až známkami poruchy funkce jater, tedy žlutým zbarvením spojivek a kůže, tmavou močí, případně i poruchami vědomí. tedy čtyři tablety Paralenu 500! Zdroj Chorobopis. Průběh předávkování paracetamolem může být popsán ve 4 stadiích: Stadium I (za několik prvních hodin po požití toxické dávky paracetamolu): celkové příznaky nebo příznaky podráždění zažívacího traktu, jako je nevolnost (jestliže vůbec nějaké jsou) se objevují za 12 až 24 hodin po požití léku. Dokonce i u pacientů, kteří požili velkou dávku. Není-li předávkování paracetamolem řešeno včas, může skončit až jaterním selháním, což je život ohrožující stav. Budete-li mít jakékoli pochybnosti o volbě léku, jeho dávkování či vhodnosti způsobu jeho podávání neváhejte se obrátit na svého lékárníka paralen 500 - diagnóza, příznaky, léčba Na této stránce naleznete veškeré informace o nemoci paralen 500. Popis nemoci, diagnózu, příznaky nemoci a zkušenosti lidí s nemocí paralen 500. Paralen a Euthyrox, předávkování Stane se mi něco po snědení čtyř paralenů a přibližně 12 euthyroxů? Dobrý den, může Vám. Bez porady s lékařem neužívejte Paralen 500 tablety nepřetržitě déle než 1 týden. Při dlouhodobém užívání tablet Paralen 500 (několik týdnů) je třeba průběžná kontrola u lékaře. Během léčby nesmíte pít alkoholické nápoje. Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem ihned vyhledejte lékaře

Předávkování, otrava paracetamolem (Paralenem) - příznaky

  1. Edinburgh - I mírné předávkování běžnými léky proti bolesti a horečce s obsahem paracetamolu může mít fatální následky.. Lehké předávkování se totiž těžko rozpozná. Lidé přitom často užívají nadměrné množství léků, typicky používaných ke zmírnění potíží při chřipce a nachlazení, a to opakovaně..
  2. Používání přípravku PARALEN 500 SUP s jídlem a pitím Přípravek se může zavádět nezávisle na příjmu potravy. Během léčby přípravkem Paralen 500 SUP nesmíte pít alkoholické nápoje. vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky předávkování
  3. Jestliže jste užil(a) více přípravku PARALEN horký nápoj bez cukru 500 mg než jste měl(a) Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když se cítíte dobře, protože je zde riziko závažného poškození jater projevujícího se až po delší době
  4. Paralen 500 sup v databázi léčiv - příbalový leták, interakce, vedlejší účinky, dávkování, ceny, alternativy a doplatk
  5. Jestliže jste užil(a) více přípravku Paralen 500 SUP než Vám předepsal lékař, obraťte se přímo na lékaře nebo lékárníka. Při předávkování nebo náhodném požití čípků dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky předávkování

Video: Předávkování ibalginem uLékaře

Třetina z nás neví, jak správně dávkovat Paralen - Vitalia

Paracetamol, léčivá látka přípravku PARALEN 500 mg tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Tablety PARALEN 500 mg nezhoršují žaludeční potíže a nevyvolávají zvracení, mohou je užít i nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a nemocní, kteří nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou PARALEN 500 mg čípky paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje. Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka Jestliže jste užil(a) více přípravku PARALEN 500 SUP než jste měl(a)Jestliže jste užil(a) více přípravku Paralen 500 SUP než Vám předepsal lékař, obraťte se přímo na lékaře nebo lékárníka. Při předávkování nebo náhodném požití čípků dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky. Paralen tablety sou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Léčivý přípravek. Pozorně čtěte příbalový leták ! PARALEN 500 tablety, Paracetamolum 1. CO JE PŘÍPRAVEK PARALEN 500 A K ČEMU SE POUŽÍVÁ Paracetamol, léčivá látka přípravku Paralen 500 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou.

Paralen vás může i zabít

Paracetamol (neboli acetaminofen, chemicky N-(4-hydroxyfenyl)acetamid) je léčivo, jež působí proti bolestem a zvýšené tělesné teplotě, není však protizánětlivé.Jedná se tedy o analgetikum a antipyretikum.Tlumí také emoce - jak pozitivní, tak negativní Paralen x acylpyrin. Oba jsou na poli pomoci proti virózám a chřipkám českou klasikou. Tyto léky neřeší příčinu onemocnění, pomáhají s jejími symptomy (především horečkou a bolestí). V případě intenzivnějších bolestí svalového a kloubního aparátu lze u jinak zdravých osob s úspěchem použít přípravek. Paralen 500 por.tbl.nob. 24 x 500 mg, #160;1. CO JE PŘÍPRAVEK PARALEN 500 A K ČEMU SE POUŽÍVÁ Paracetamol, léčivá látka přípravku Paralen 500 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesn PARALEN 500 tablety. Doporučené dávkování paracetamolu; VĚK HMOTNOST Jednotlivá dávka Max. denní dávka kg 1 Příloha č. 2 k opravě sdělení sp.zn. sukls226519/2009 SOUHRN ÚDAJŮ O PŘÍPRAVKU 1

Chřipka útočí: Pozor na předávkování léky! Co můžete

Paralen se v těhotenství může užívat ke snížení horečky nebo ke zmírnění bolesti hlavy. Pokud žena dodržuje správné dávkování a nepřekračuje doporučenou denní dávku, nemůže plodu nijak ublížit. To platí také pro rizikový 1. trimestr, ve kterém se vyvíjí orgány plodu vč. jater, která po předávkování paracetamolem mohou přestat plnit svou funkci Paralen 500 supp.5x500mg (ČÍPKY) Příbalová informace: informace pro uživatele PARALEN 500 mg čípky paracetamolum Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek používat, protože obsahuje pro Vás důležité údaje Paralen 500 je ke Klacidu ideální, kombinace se nemusíte bát. Dodržujte doporučené dávkování dle Vaší hmotnosti v 4-6 hodinových intervalech a neužívejte další léky, které obsahují paracetamol, aby nedošlo k předávkování PARALEN 500) dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin do maximální denní dávky 4 g(8 tablet PARALEN 500), nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g(2 tablety PARALEN500). Při dlouhodobé terapii (nad l0 dnů) nemá denní dávka překročit 2,5 g(5 tablet PARALEN 500) Čípky Paralen 100 se zavádějí podle potřeby 3-4krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin v následujících dávkách: dětem o tělesné hmotnosti 7-13 kg 1 čípek, dětem o tělesné hmotnosti 14-20 kg 2 čípky. Před upotřebením uvolněte čípek z fólie pomalým rovným roztržením nastřižené fólie až ke.

Antikoagulační léčba warfarinem IKE

Paralen 500 - příbalový leták - Pribalove-letaky

  1. Paralen je značka obsahují cí řadu různých produktů. Předpokládejme, že se tedy bavíme o nejčastějším Paralenu 500. Jisté je, že by jste měla spotřebu tohoto léku omezit a mít doma v zásobě raději ještě lék s jinou účinou látkou (např. Ibalgin). Z toho co píšete se občas úplně nekontrolujete a v takovém.
  2. Pozor na předávkování léky proti bolesti a horečce, paracetamol může i zabíjet. 3. únor 2017 je při krátkodobém užívání do 10 dnů doporučené dávkování paracetamolu 500 až 1000 mg v intervalu 4 - 6 hodin, což je např. 8 tablet Paralenu 500mg za 24 hodin. že Paralen a Aspirin jsou pro zvířata vysoce toxické.
  3. Paracetamol je jedno z nejrozšířenějších analgetik − antipyretik (Paralen Již dávka vyšší než 140 mg/kg (70 kg člověk − 20 tablet Paralenu 500 Nová fakta o paracetamolu , rizika předávkování, intoxikace a jejich zvládání
  4. (Panadol 500 mg, Paralen 500 mg a podobně). Podmínkou účasti bylo užití některého z daných přípravků v posledních dvou měsících. Analýzou odpovědí bylo zjištěno, že většina nemocných při potížích užila pouze 1 tabletu, a to bez ohledu na tělesnou hmotnost. Tj. 8-

Paralen 500mg 12 tablet - GigaLékárna

Paralen a Euthyrox, předávkování - poradna, diagnózy

Toxicita při předávkování Toxická dávka paracetamolu je u dětí 200 mg/kg, což je 13-20× vyšší než doporučená dávka nebo 10-15 g u dospělého člověka (3, 4). Správné dávkování paracetamolu, analgetická účinnost paracetamolu v kombinaci s kofeinem Lenka Součková Anesteziologicko-resuscitační klinika, FN u sv Paralen 500) dle potřeby několikrát denně v časovém odstupu nejméně 4 hodin do maximální denní dávky 4 g (8 tablet Paralen 500), nejvyšší jednotlivá dávka je 1 g (2 tablety Paralen 500). Při dlouhodobé terapii (nad 10 dnů) nemá denní dávka překročit 2,5 g (5 tablet Paralen 500) První pomoc - otrava léky u dětí: u dětí mladších 6 měsíců nevyvolávejte zvracení, nemají ještě vyvinuté reflexní zvracení. dětem do 12 let nepodávejte k vyvolání zvracení ani solný roztok! větší děti si přehněte přes koleno (hlava níže, než trup) a podrážděte prstem kořen jazyka v krku dítěte

Předávkování Paralene

Paralen je skutečně jedním z léků, jejichž použití v běžných terapeutických dávkách je považováno za bezpečné. Ale 2 tablety najednou bych si nevzala, placentou prostupuje a 2 tablety najednou, to představuje v podstatě 1 gram. Paralen sice není teratogen, ale při předávkování může být toxický pro játra Kyselina acetylsalicylová (lat. acidum acetylsalicylicum) je aromatická karboxylová kyselina, derivát kyseliny salicylové.Za normální teploty je to bílá krystalická látka, mírně rozpustná ve vodě na slabě kyselý roztok. Používá se k léčbě bolesti (analgetikum), proti horečce (antipyretikum) a potlačuje zánět (antiflogistikum).Byla první látkou z takzvaných. 2020 15:50 i když nejsou přítomny příznaky předávkování! Jak přípravek PARALEN 500 vypadá a co obsahuje toto balení . No tak já tu budu oponovat, je fakt, že Paralen se bere tak při 38, ale já už jsem si ho párkrátv životě vzala, když na mně něco lezlo, zapila to čajem s medem a citronem před spaním a vždy jsem se z. Paralen 500 mg - Proti bolesti (hlavy, zubů, zad), snižuje horečku. Pozor na předávkování. Acylpyrín - Protizánětlivý, proti bolesti, při podezření na infark nechat zozkousat 1/2 tablety. Algifen, Novalgin - Silnější léky proti bolesti a proti křečím hladkého svalstva. Tramal, Codein - Silnější léky proti bolesti. PARALEN horký nápoj bez cukru 500 mg obsahuje sodík . Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když se cítíte dobře, protože je zde riziko závažného poškození jater projevujícího se až po delší době

Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nejsou přítomny příznaky předávkování! Jestliže jste zapomněla užít přípravek PARALEN 500 Pokud je třeba, podejte další dávku přípravku, jakmile si vzpomenete, dodržte však odstup mezi jednotlivými dávkami minimálně 4 Během 2 dnů jsem si vzala paralen 500 v rozmezí asi 4 hodiny. 11. červen 2012 Prodává se pod komerčními názvy Paralen, Panadol, Coldrex. Předávkování Paralenem či Panadolem (tedy paracetamolem) může mít za Podobné Témata jako Předávkování,.

Velikosti balení jsou 10, 12, 20 a 24 tablet. Paralen je vedle tablet k dispozici také ve formě suspenze nebo čípků. Cena jednotlivých balení a forem se liší. Paralen se řadí mezi přípravky levnější a cenově dostupné. Cena balení s 24 tabletami o obsahu 500 mg paracetamolu se pohybuje již od 19 korun za balení Paracetamol je používán ke snižování horečky anebo k utišení bolestí, nejčastěji hlavy nebo pohybového aparátu. Pokud se v naší internetové poradně vyskytne dotaz, jakým přírodním prostředkem nahradit Paralen například při bolestech hlavy, vždy odpovídám, že žádným. Z hlediska přírodní medicíny nemá smysl. Vezmi si normalni paralen a davku 500 mg. Mene je nesmysltakze takovyto: Dam si pulku, at neskodim miminku. To nezabere a beres to pak zbytecne. Jak tu uz rikala @Jana206. Takze radsi celej a par dnu. Nic se nemuze stat. Taky jsem si ho nekolikrat vzala

Transposon - a transposable element (te, transposon, orAnalgetika antipyretika léčiva ovlivňující bolestLondon jack wikipedia | jack london's mother, floraMonitoring internetu - nástroje pro monitoring, měření datCaniverm – Konstrukce z masivního dřeva

Přesto však přípravek PARALEN 125 musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl. Pone . od 25 K č. Paralen 500 (12 tablet) Acylpyrin je účinný na horečku při akutníc . od 35 K č. popis produktu. Jak přípravek Paralen Plus vypadá a co obsahuje toto balení Paralen koupit levné v České republice. Paracetamol dávkování a podávání. Orální nebo rektální dospělí a mladiství s tělesnou hmotností více než 60 kg je 500 mg, užívajících vícečetná jedné dávce - až 4x / maximální délka léčby - 5-7 dní Léčba předávkování: okamžitá hospitalizace před zahájením terapie odebrat co nejdříve po předávkování krev do zkumavky pro stanovení koncentrace paracetamolu v plazmě léčba zahrnuje podání antidota N-acetylcysteinu (NAC) i.v. nebo p.o. a to, je-li to možné, do 10 hodin Jaké množství paracetamolu vede k předávkování? Doporučená dávka paracetamolu je 500 mg až 1 g každé čtyři hodiny. To obvykle představuje jednu až dvě tablety, ale doporučuje se zkontrolovat plaketu nebo příbalový letáček, jaký je skutečný obsah paracetamolu v jedné tabletě Paralen 500 tbl. nob. 24x500mg Tablety Paralen 500 jsou určeny ke snížení horečky a bolesti při chřipce, nachlazení a jiných infekčních onemocněních. Dále při bolestech hlavy, zubů, bolestivé menstruaci, bolesti v krku a bolesti pohybového ústrojí provázející chřipku a nachlazení 1. celkem vysoké dávkování (1 500 mg re-tard. formy) s vědomím nefropatie v am-bulantní péči 2. kontrola lithémie a ledvinových funkcí vel-mi zřídka, prakticky vůbec ne (minimálně: každých 6 měsíců hladina Li, funkce ledvin a štítnice každých 6-12 měsíců)!! 3. za celou desetidenní hospitalizaci na inter